PODERI DEL PARADISO, San Gimignano, Itálie – ToskánskoVinařství Poderi del Paradiso se nachází v centrální části Toskánska, na kopcích tvaru amfiteátru, hledících přímo na San Gimignano. Toto unikátní středověké město dnes patří ke světovému dědictví UNESCO. Vinařství PdP je majetkem rodiny Cetti, jejíž předci žijí na tomto místě již od r.1000 n.l., vína produkuje od 70.let 20.stol. Sám pan majitel Vasco Cetti je vskutku renesanční člověk, občanským povoláním lékař. Vinařství se zabývá, jak už je v této oblasti běžné, nejen produkcí vína ale i olivového oleje a agroturistikou.


V naší nabídce najdete převážně jejich vína červená, charakteristická pro tuto oblast - původní italskou odrůdu Sangiovese a také odrůdy zde netradiční, které se tady pěstují od 80.let minulého stolení -  Merlot, Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc, Syrah a jejich cuvée. Vína z produkce PdP jsou překrásně plná, ovocná, jadrná a zároveň vyváženě harmonická. V každé sklenici ucítíte ty pravé vůně a chutě Toskánska, vybaví se Vám celý rok procházející tímto proslulým venkovským krajem jako film – svěží jaro, léto plné slunce, zářivé barvy a chutě podzimu, období klidu toskánské zimy, celá tato vskutku božská kopcovitá krajina obdělávaná trpělivými a láskyplnými lidmi. To vše se Vám vybaví po otevření každé lahve vína z Poderi.
Z bílých vín máme v nabídce velmi starou, původní toskánskou odrůdu Vernaccia, v základní i barrique formě.

K vytváření konečné podoby vín si rodina Cetti přizvala hvězdu ve vinařském oboru - „winemakera“ Paola Caciorgnu, který pracuje pro ta nejvyhlášenější vinařství v Itálii, Francii i v Novém světě. Paolo je mj.poradcem také pro produkci vína zpěváka Stinga v Il Pallagio v Toskánsku.


Navštivte náš E-SHOP >>