WEINGUT HUBERT MÜLLER, Maikammer, Německo – Porýní/PfalzWEINGUT HUBERT MÜLLER, jehož majitelem je dnes pan Stefan Müller, se nachází v jedné z největších vinařských oblastí Německa, v Maikammeru, v oblasti Porýní Pfalz, tedy v samém srdci německé vinařské stezky, kde vinařství WHM produkuje vína již po 7. rodinnou generaci.


Réva v této oblasti zraje na velmi různorodých podložích (vápence a spraše), v polohách, které vznikaly postupným poklesem moře a ústupem břehů řeky Rýn. Spolu s jižním prouděním vzduchu zde vzniká místo s velmi specifickým mikroklimatem středomořského typu, které dává vzniknout bohaté révě s jedinečným aroma. Hrozny jsou ponechávány na kmeni až do plné zralosti, šetrná sklizeň a jejich jemné lisování dávají velmi harmonická a jemně ovocitá vína, která jsou vytvářená přirozenou metodou. V nose ucítíme aroma jižní ho ovoce, v ústech pak minerální až „perlivý“ dojem, i když se jedná o vína tichá. Jejich důraz na patře je velmi osobitý, až ocelový, celkově zcela harmonický.


V naší nabídce najdete zejména jejich vína bílá (Riesling, Sauvignon blanc, Chardonnay, Sylvánské zelené atd.) a některá vína červená (Dornfelder).


Vína z tohoto vinařství byla dodávána do Spolkového sněmu Německa v době úřadu Helmuta Kohla, jehož favoritem se jednoznačně stal Riesling vom Muschelkalk – překrásný ryzlink pocházející z oblasti s nánosy mušlí a vápencovitých útvarů zanechaných zde ustupujícím mořem. Víno je stabilně v naší nabídce.


Navštivte náš E-SHOP >>